VI. Győri Rotary Töktusa 2021.09.25.

Örömmel jelentjük be, hogy idén már VI. alkalommal rendezzük meg Töktusánkat. A helyszín ezúttal a Mosoni-Duna partján található Amstel Hattyú étterem és hotel.

9025 Győr, Töltésszer u.  18.

Idén is meghirdettük és lehetőséget biztosítottunk  a Rotary Clubok számára, hogy saját óriástököket neveljenek.

Cél a 750 kg összsúly elérése,

ezzel is szeretnénk tisztelegni Győr  várossá válásának  750. évfordulóján.

A    VERSENY LEBONYOLÍTÁSA:

Reggel 08:00-tól várjuk szerte az országból a tököket, legyen az egészen pirinyó, vagy egész több mint 100 kg-os.

10:00-kor kezdjük a programot, Tóth Virgil elnökünk ünnepélyes megnyitójával, megkezdjük a mérlegelést.

10 óra 30- tól    tökmagolajos,  paradicsomos tízórai  majd

vetítettképes előadás a töktermesztés   rejtelmeiről ( Keszler László töktermesztő országos bajnok ingyenes előadása).

Rendkívüli történelemóra a 750 éves Győrről (Németh Tibor a Kazinczy Gimnázium igazgatójának előadásban.

Cseszárik László gitáros utcazenész műsora

Ajándéktárgyak ismertetése, kiállítása, adományozási lehetőséggel:

• Győr a fröccs városa kiadvány, dedikálással
  • Bió tökmagolajak 0,5l és 0,25l
  • Szódás szett, (a 750 éves Győr emlékére )
  • verses füzet,

Kérjük, ide kattintva töltse ki a nevezési lapunkat.

Díjkategóriák, címek:
„TÖK KIRÁLY” a nevező RC klubok közül a legnagyobb összsúlyt elérő versenyző csapat, cél a 750 kg elérés (max. 10 db tökpalántából)

„TÖK ÁSZ” a legsúlyosabb tök

Topsfield, 2019. október 5.
Alex Noel amerikai gazda az általa termesztett 1040,77 kg súlyú óriástökkel, amellyel megnyerte a töktermesztõk bajnokságát a Massachusetts állambeli Topsfieldben rendezett mezõgazdasági vásáron 2019. október 4-én.
MTI/EPA/C. J. Gunther

„DÖGÖS TÖK” a legszebb tök (legkülönlegesebb tök)

„IRODALMI DÍJ” a legvidámabb történet a töknevelésről

„TÖKÖMBÖKÖM” a legkisebb tök (vigaszdíj)
„JÖTT-TÖK” idegen palántából nevelt tök

13:00   eredményhirdetés, oklevelek, díjak átadása, majd ebéd, baráti beszélgetés, sétahajózás.  A program zárásaként lovaskocsin tiszteletkört tesznek tökeink a városban.

Ceremónia mester: Fehér Gábor

A jelen nem lévő Rotaristák és   más érdeklődők, akik nem kívánnak étkezni, adományként az eseményhez 2750 Ft-os támogatói jeggyel is hozzájárulhatnak.

Bankszámlaszámunk: Sopronbank 17600035-00039408-00200004-

Akik csak nézőként kívánnak bejönni a rendezvényre adományként  az  „ELÉGIA A TÖKHÖZ” című füzet  kapják belépőjegyként, 750 Ft adomány ellenében.

Részvételi díj, -adomány is: mely tartalmazza az étkezést is 5750 Ft.