2009. február 16. hétfő, 16:25

Helyi Hrek / telt osztottak hajlktalanok szmra Gy?rben

telt osztottak hajlktalanok szmra Gy?rben

A hr forrsa:  Revita Tv 2009.02.11. 08:31

25 kilogramm marhalbszrbl s 10 kilogramm babbl f?ztt egytltelt a gy?ri Rotary Klub a hajlktalanok szmra. A szervezet tagjai htf? este lltak neki a konyhai munklatoknak, amelyb?l csaldtagjaik is kivettk a rszket. A 80 literes kondrban f?tt babgulyst kedden szlltottk ki a Hajlktalanokat Segt? Szolglat Nappali Meleged?jbe, ahol tbb mint 80 fedl nlkl l? vrta a jtkony telosztst.

Dlre vrtk, azonban csak hromnegyed egy utn rkezett meg a Rotary Klub tagjai ltal ksztett babgulys a hajlktalanok nappali meleged?jbe. A levesbe f?ztt hvelyes ugyanis csak nem akart id?re megf?ni. A kslekeds ellenre kitr? rmmel fogadtk a hajlktalanok a tbb mint 150 adag egytltelt.

Err?l a nemes gesztusrl idn sem feledkeztek meg, s a kvetkez? vekben is azzal kszlnek, ami a legjobban megy nekik: a babgulys.
A nappali meleged?be egybknt nap mint nap betrhetnek az utcn l? emberek, sajnos tbben vannak, mint ahny adag telt fel tudnak nekik knlni. Emiatt minden alkalommal telt hz van.

A gy?ri Rotary Klub soros elnke, Szkely Lszl elmondta: februr hnapban tbb olyan plyzatot is kirnak, amellyel rszorul szervezetek munkjhoz nyjtanak anyagi segtsget. Err?l a www.rotary.gyor.hu internetes oldalon tjkozdhatnak az rdekl?d?k.