2009. február 16. hétfő, 15:55

Gy?r - A gy?ri Rotary Klub tagjai f?ztek kedden a tli krzismenhely lakinak Gy?rben. A babgulys mell dis s mkos bejgli is kerlt a npkonyha asztalaira.

Harcss Judit
2009.02.12. 16:00

Negyedik ve hagyomny, hogy a civil szervezet tagjai egy meleg ebdre vendgl ltjk az utcn l?ket. Szkely Lszl soros elnk szerint a segtsnek nincs hatra, gy munkatrsaival egytt szvesen szerveztek, f?ztek, tlaltak. Ferenczi Judit, az tmeneti szll helyettes vezet?je elmondta, ezekben a napokban kzel 300 emberre f?znek, ebb?l 70 hajlktalannak tertenek a npkonyha ebdl?jben. pp ezrt nagy segtsget jelenthet a civil csoportok, egyesletek tmogatsa.

Kis Pter grafikusm?vsz trsunk tlett dicsri a program – rulta el Szkely Lszl. – ? f?ztt, mi pedig a tbbi munkban segdkeznk, Vidos Lszln pedig nyolc rd dis s mkos bejglit is sttt meglepetsknt.

Az zletes babgulysbl repetzni is lehetett. A felvtelen Kis Pter s Szkely Lszl. Fot: K. Cs.
Az zletes babgulysbl repetzni is lehetett. A felvtelen Kis Pter s Fnai Lszl. Fot: K. Cs.

A meleged?ben tkezhetnek, tvzhetnek, tezhatnak a fedl nlkl l?k, kedden s cstrtkn pedig a hziorvos dr. Vincze Jzsef rendel?jt is felkereshetik. Moshatnak s tisztlkodhatnak az erre kialaktott helyisgekben, a szocilis munksok pedig segtsgkre lehetnek irataik ptlsban, szemlyes gyeik intzsben, de mg a munkahelykeressben is.