2008. augusztus 01. péntek, 20:33

Gy?r már nem csak a folyók, a találkozások és a fesztiválok városa, hanem Jedlik Ányosnak, a szódavíz feltalálójának köszönhetöen a fröccs városa is.Volt is forgalom a Rotary Klub kiskocsmájában, ahol az Arrabona Nyári Fesztivál alatt a Kazinczy Szépkiejtési Verseny költségeire adakozva kortyolhatták a hegy levéb?l készül? h?s fröccsöket az arra járók.

Színes kavalkáddal folytatódott az Arrabona Nyári Fesztivál a rakparton, ahol nagy nemzetközi részvétel mellett igazi vásári hangulatban múlatták az id?t az érdekl?d?k. Sokan felkeresték a Rotary Klub fröccs-mér? pavilonját, ahol ugyancsak nemes célra adakozhattak a szomjukat oltani akarók.

Gy?r nagy alakja, Jedlik Ányos annak idején sok más egyéb mellett feltalálta a szódavizet, ami ugyancsak üdít?vé tete a finom borokat, s kialakulhatott a fröccskedvel?k tábora, f?leg az akkori monarchia területén, s a tavalyi hatalmas fröccsrekord után pedig már nem csak a folyó, a találkozások, hanem a fröccs városa is Gy?r. A nemes cél, az anyanyelv ápolására történ? gy?jtés pedig még tovább emeli az ötlet értékét.