A Rotary Club Gy?r idei vben msodik alkalommal rendezte meg az .n. Rotary Tktust, melynek lnyege - Hmori Sndor klubtagunknak hla hogy vllalkoz kedv? bartaink, illetve a Frccsnapok lebonyoltsban rszt vllal Rotary klubok tagjai tavasszal el?nevelt tk palntt vehetnek t. A klfldr?l szrmaz magbl hajtatott palntk termsei megfelel? gondozs esetn fajta nevkhz (giant) hven elkpeszt? mret?re kpesek fejl?dni. Idei vben, az Eurpai Ifjsgi Olimpiai Fesztivl rendezvnyei miatt a XIII. Rotary Frccsnapok rendhagy id?pontban, ?sszel kerlhetett sor. A szeptember vgi esemnnyel sszektve ezttal a Szchenyi Tren killtsra is kerltek a termnyek, melyet a ltogatk, kicsik s nagyok der?s rmmel csodlhattak meg, illetve szavazhattak is az egyes kategrik nyerteseire. A brl bizottsg figyelembe vve a ltogatk szavazatit is - nem csak a legnagyobb termnyt djazta, hanem tbb vicces kategriban is eredmnyt hirdetett.

Az sszes kzl kit?nt egy termny, mely nem csupn legkisebb mretvel hvta fel magra a figyelmet, hanem tulajdonosa, Nagy Tams bartunk ltal hozz csatolt lers miatt kt kategriban is sikert aratott: a legkisebb tknek jr elismers mellett rdemess vlt az Irodalmi djra is, melynek tartalmt rmmel osztjuk meg ezton minden kedves Olvasval:

A tk nevels pontos helynek megnevezse:

A nagy univerzum egyik kisebb galaxisban, annak egyik cspjnak nem tl s?r?n lakott rszn, egy kisebb nap krl forg, gynyr? kk harmadik bolygn, amely neknk a vilg kzepe. Azon bell egy sokat meglt kontinens Krptoktl krllelt legszebb rszn, melyet rpd apnk vlasztott szmunkra. Folyk ltal krbelelt, termkeny talajon, a Kisalfld keleti rszn, egy napfnyes udvarban, Gy?r-jvrosban.

A plyz humoros rvid beszmolja a termeszts folyamatrl, az esetleges rdekessgekr?l:

Elmondom mindjrt az elejn, mivel nem volt sajtom, ezrt gy fogadtam rkbe. J csaldbl, de ks?n jtt, trsai mr vidman nevelkedtek. Meg akartam adni neki mindent, hogy elmondhassa j hzban nevelkedett. Sajt szobt ugyan nem adtam neki, de kapott napos helyen egy megfelel? ltet? gdrt, melybe hasonlan a j pezsg?hz, vekig rlelt trgyt kevertem. Ezzel megetettem, majd finom es?vzzel megitattam. gy lttam tetszett neki, boldogan aludt el.

Aztn mindjrt az els? jjel jtt a horror, vadabb, mint a filmekben. (A 18 ven aluliak a flket is befoghatjk.) Rrontott alattomosan alulrl egy vakond! Megrgta a gykereit, kitrta a helyr?l, szrny?, letveszlyes llapotban talltam r.

Tbb napos intenzv pols hatsra elmlt a kzvetlen letveszly. Tllte, de a fizikai s lelki megrzkdtatsokat egsz letben magn viselte. Azt hiszem elvesztettem a bizalmt

Locsolgattam, polgattam mire jra sszebartkoztunk. Egy indt nvesztett, azon hozott is kt virgot. Trsai valahol mshol ezalatt mr tl voltak az els? termsek korai nevelsnek id?szakn, vgan n?ttek n?dgltek, mialatt ? mg csak  a mhecskket vrta.

Aztn valahogy, itt nem rszletezett mdon ez is bekvetkezett, megjelent egy kis gombc. jra meg jra locsolgattam, biztattam, ebb?l mg vilgrekord terms is lehet.

Ht nem lett Hiba itattam, nem volt szomjas. Ltszik, hogy nem rm ttt

Tmadt egy gyanm. Lehet hogy ez a tk nem is egynyri nvny? Taln vekig fogja nveszteni?? Lehet, hogy Micsurin a hres szovjet kalauz ezt mg nem fedezte fel???

M?velt tk volt, hiszen m?veltem. ntevkenyen alighanem olvasta ? is az irodalmat, mert bizony egynyri lett. Ami lejr, az lejr, mg a kirlyoknak is, mondta valahogy gy a Tskevrban Matula bcsi Tutajosnak, na, nem pont a tkre gondolva, de erre is igaz.

Kifejezetten j, hogy most szeptember vgn van ez a Tktusa, hiszen a clegyenesben beleadott mindent. A mrlegelsnl a bszke 826 grammnl llt meg a mutat - helyett a digitlis kijelz?. De legalbb nem trte ssze a mzst.

A J Isten a jbl csak keveset ad.

A tkm egyszerre kt kategriagy?zelem vromnyosa is lett egyben. Javasolom a legkisebb ris s a legnagyobb trpe cm egyttes odatlst.

Szval kedves brl hlgyek most btran, minden htrnyos kvetkezmny nlkl meger?sthetik azt az olykor elhangz szlst, mely szerint nem a mret a lnyeg!