2003. április 22. kedd, 11:28

A Rotary Club Gy?r, a Széchenyi István Egyetem és az Universitas-Gy?r Alapítvány "A zene összeköt: Pozsony - Gy?r" címmel jótékonysági koncertet rendez 2003. április 24-én, csütörtökön 18 órától a Bartók Béla Megyei M?vel?dési Központban (9022 Gy?r, Czuczor Gergely u. 17.). A zenei eseményen az Orchester Konzervatória v Bratislave (a Pozsonyi Konzervatórium Zenekara) és a Gy?ri Egyetemi Zenekar szerepel.

A Pozsonyi Konzervatórium Zenekara Richard Wagner: Tannhäuser –nyitány és Camille Saint-Saëns: a-moll gordonkaverseny m?veket adja el?, gordonkán közrem?ködik: Viktória Verbovská. Vezényel Július Karaba. A Gy?ri Egyetemi Zenekar Michael Haydn: Notturno és Beethoven: III. (Eroica) szimfónia m?vét játssza, m?vészeti vezet? Kostyál Kálmán heged?m?vész, a Liszt Ferenc Kamarazenekar szólamvezet?je. Vezényel Ménesi Gergely.
-A hangverseny célja egy gyermekeit egyedül nevel?, súlyosan beteg édesanya támogatása – tájékoztatott Mészáros József, a Rotary Club Gy?r 2002/2003-as elnöke. A rendezvény másik jelmondata: „a múlt összeköt”. 70 évvel ezel?tt, 1932-ben alakult meg a Rotary Klub Gy?r. A szervezet kezdeményezte a Városi Kultúrház – a mai Bartók Béla Megyei M?vel?dési Központ – megépítését. A hangverseny szünetében a Rotary Club Gy?r emléktáblát avat a Bartók Béla Megyei M?vel?dési Központ aulájában.