2010. szeptember 26. vasárnap, 12:05

Bor- s Plinkalovagokat avattak Gy?rben - galria

2010.09.26. 09:37
Az id? szomorks hangulatba vgott bele az a borbart csoport, akik vidmsgukkal felemeltk a bors id?jrsbl fakad lankad hangulatot a Gy?ri Szchenyi tren, szombaton dlutn
Nem szlt msrl a rendezvny sznpadn szerepl?k kompetencija, mint, hogy a Somli Bor s plinka lovagjai kz kerljn hrom jelltjk, - akiknek termszetesen gy, mint a tbbi hasonl avatson rsztvev?knek is feltteleket kellett teljestenik a lovagg avats elnyershez.

A Soml s Krnyke Borsz Egyeslet nevben kszntttk a hrom jelltet, akiknek azt a prbt kellett killnia, hogy frccst kellett a hromtag brl bizottsgnak ksztenik a helysznen, majd pedig a borbrknak a kstolst kvet?en vlemnyt formlni a jelltek alkalmassgt illet?en.

Az j bor- s plinkalovagok. Fotk: Gulys Attila

A helysznen kiderlt, hogy a Soml s Krnyke Borsz Egyeslet olyan klubot hozott ltre, amely a hagyomnyok kialaktsra polsra, irodalmi s m?vszeti, barti tallkozsokra alkalmas. Klubrendezvnyei gasztronmiai, plinka s borkstolsi programok, kzs pinceltogatsok, ntzsok, a hasznos id?tlts, politikamentes nemes cljai kz tartozik.

A frccskszts utn, az Egyeslet alapszablyaiban foglalt ktelezettsgk biztostsrl tettek eskt a lovagjelltek, majd az nneplyes lovagg avatsi ceremnia kvetkezett, karddal borlovagg tttk ?ket, ezutn pedig a borlovag diplomt is kzhez kaptk. Az avats soron kvetkez? rszeknt , egyenknt rviden bemutatkoztak a kznsgnek a mr borlovagg vltak.

A borlovagg avats vgn, a helysznre rkez? vendgeket egy kis borkstolval ajndkoztk meg az egyesleti tagok.