2010. július 01. csütörtök, 11:38

Mszely Rka
2010.06.30. 13:41

tadtk a fogyatkosok fogorvosi rendel?jt, vendgl lttk a Rotary vilgelnkt, felkaroltk a helyi m?vszeket s bbskodtak a mosonmagyarvri Rotaract megalakulsnl amellett, hogy a clkit?zsknt felvllalt jtkonysgi munkt is ellttk.

Mozgalmas, prg?s vet zrnak a mosonmagyarvri rotarysok. Portlunk dr. Cska Imre soros elnkt – akinek helyt jlius elsejt?l Tukovits Attila veszi t – krte a szervezet elmlt egy vnek sszegzsre.

– Mr hrom vvel korbban megkezdtem a felkszlst az elnksgre, 60 vesen kerltem a Rotary lre. A gazdasgi vlsg j kihvsok el lltott. A krzis idejn felrtkel?dik a civil szervezetek szerepe a trsadalomban. Mg egyik oldalon azt tapasztaljuk, hogy egyre tbb a rszorult csald, a msik oldalon drasztikusan cskken azok szma, akik segteni tudnnak. A Rotary tagjai bellr?l ltjk s igen jl ismerik a vlsgot. Tudjuk, ki van ppen bajban, kit lehetne megszltani, hogy segtsen – vallja a lekszn? elnk. Ennek birtokban olyan jelent?s projekteket tudtak megvalstani, mint a fogyatkosok fogorvosi rendel?je. Ugyan az eredeti tervekb?l lefaragtak, de tbb milli forintos kltsggel tavaly adtk t a rendel?t, mely egyedlll a krnyknkn. Kortrs M?vszeti Panorma cmmel 23 magyar s szlovk m?vszt karoltak fel. Az alkotk haznkban s a Felvidken is tbb alkalommal bemutatkoztak kzs trlat keretben, de az v vgig mg eljutnak Gy?rjbartra, Gy?rbe s Somorjra is.

Az utnptlsra gondolva megalakult a Rotaract, mely f?knt helyi egyetemistkat tmrt. A mosonmagyarvri rotarysok munkjnak elismerseknt a szervezet vilgelnke magyarorszgi ltogatsakor a Lajta-parti vrosba is elutazott. Ekkor vehette t tevkenysgrt dr. Cska Imre a Paul Harris-djat, mely a rotarysok Oscarja.

A lekszn? elnk szerint a nagyprojektek mellett a mr hagyomnyoss vlt programokrl sem feledkeztek meg: a jtkonysgi koncertekr?l, a forraltbor-rustsrl, de szerveztek blt s a Volutn is szeltk a habokat.

– Br jlius 1-jn Mosonmagyarvron tadom a staftt, az orszgos szervezetben hrom vre a klubszolglati bizottsg elnkv vlasztottak. A mr itt elkezdett, prg?s munkt tartom kvetend?nek – hangoztatta a karitatv feladatokat szem el?tt tart vllalkoz.

Rotary Mosonmagyarvron. A Rotary a vilg legnagyobb civil szervezete, 200 orszg 34 ezer klubjban tbb mint egymilli rotarista tevkenykedik. A Lajta-parti szervezet 1995-ben alakult 21 taggal.