Katasztrófavédelmi gyakorlat a Rotary adományozta defibrillátorral
2009. november 12. csütörtök, 13:12

Szállodai tűzriadó életmentéssel - fotókkal

Tóth Gyula
2009.11.09. 13:17

Tűz miatt ürítették ki Győrben a Hotel Rábát hétfőn.

Emelőkosárral hoztak le az ötödik emeltről egy eszméletlen embert, akit defibrillátorral élesztett újjá egy tűzoltó. A gyakorlat jól sikerült.
Tűzriadó kiürítési gyakorlatot hajtott végre Győrben a Hotel Rába kollektívája, amelyet a tűzoltóság felügyelt hétfőn.

Egyben az adományozónak, a Rotary Klub tagjainak bemutatták annak a defibrillátornak a használatát, amelyet a Győri Tűzoltóság kapott az szervezettől.

Galéria! (Fotók: Berleff András)

A gyakorlat során feltételezték, hogy tűz ütött ki, amiért azonnal megkezdték a hotel kiürítést.

A tűzjelző sziréna hangjától egy ember megijedt, rosszul lett. A tűzoltók emelőkosaras gépjárműre szerelt hordágyon emelték le az ötödik emeltről. Az egyik tűzoltó megállapította, hogy eszméletlen, ezért defibrillátorral újjáélesztette.