Rotary Staféta 2020

Érzelmekkel, tapasztalatokkal, és új barátságok megalapozásával éltük át a Rotary staféta programot.

A győrújbaráti klub képviselői 2020.02.18-án adták át nekünk a stafétát. Ez a nap számunkra más okból is emlékezetes volt, mert akkor valósítottuk meg már 17. alkalommal a jótékonysági ebédosztásunkat. ( Erről részletesebben itt olvashatnak.)

A staféta lényege, hogy annak átadásával a klubok megismerjék egymást, alakítsanak ki kapcsolatokat, barátságokat, a stafétára írt üzenettel pedig motiválják a másikat.

A győrújbaráti klubtól nagyon szép üzenetet kaptunk, mi viszont 2020.03.05-én a soproni klub vendégeként, Dr. Király Géza klubtársunk, barátunk által választott Csanád Béla vers részletével és a hozzáfűzött gondolattal adtuk át azt.

"Közeledve az alapítás 90. és az újraalapítás 30. évfordulójához, az előttünk és utánunk járó stafétának ajánljuk figyelmébe az alábbi gondolatot:

Támadj fel újra bennünk, Krisztusunk,

Kinek országát százszor megtagadták.

És lesz még ünnep, százezer szebb ünnep,

És boldog nép, mely ünnepelni tud,

Ha veled küzdünk és veled maradunk."

(Csanád Béla: Hol vagy István király?)

Kantharosz gála-együttműködési megállapodás

2020.03.02-án, hétfőn, a Városházán dr. Varga Gábor, klubunk vezetőjeként is aláírásával látta el az Együttműködési megállapodást, mely megerősíti a város és környékén tevékenykedő civil szervezetek akaratát a Kantharosz gála megrendezéséről és annak későbbi folytatásáról.
Az esemény pontos részleteit, időpontját hamarosan egy másik bejegyzésben tesszük közzé.

Tegyen Ön is egy virtuális sétát a 711-es szobában!

115 évvel ezelőtt Paul Harris, Gustavus Loehr, Silvester Schiele, Hiram Shorey a Chicagoban található Unity épület 711-es szobájában összegyűltek, hogy kitalálják, hogyan is tudnának közösen tenni a társadalomért. Ez a találkozó később úgy vonult be a történelembe, mint az első Rotary klubülés.

17.alkalommal rendeztük meg a jótékonysági melegétel osztásunkat.
Külön köszönet Szabó Tibor, Baracskai Mária, Vajda Péter-Pedró pékség támogatóinknak.

Jótékonysági melegétel osztás

2020.02.18-án tartjuk meg rászoruló embertársaink javára jótékonysági melegétel osztásunkat.

Az esemény helyszíne a Hajléktalan személyek nappali ellátása központ

( Győr, Szarvas u. 26-30.)

Amennyiben Ön is szeretné tartós élelmiszerrel támogatni az eseményt, kérjük, hogy 2020.02.17-én 08,00-12,00 között

juttassa el nekünk adományát a következő címre:

Era-lak Ingatlaniroda

Győr, Mester u. 3.

Köszönjük

Köszönő levelet kaptunk

Mi, Rotarysok, önzetlenül segítjük a rászoruló embertársainkat.

A napokban kaptunk egy köszönő levelet az Anima Mentálhigiénés Egyesület vezetőjétől, melyben a 45 éve működő Szervezetük köszönetet mond a feléjük nyújtott anyagi támogatásunkért. További sok sikert kívánunk önzetlen munkájukhoz.