Elnöki staféta átadása
2008. július 18. péntek, 12:17

Gy?r - Valósítsuk meg álmainkat! – ez a 2008–2009-es rotarys év szlogenje. A nemzetközi jótékony szervezet helyi csoportjának új elnöke szerint a gy?ri klub megvalósítandó álma, azaz célja a város civil szférájának er?sítése.

Rotary Club Gy?r szokásához h?en évente, méghozzá nyáron vált elnököt. Így nemrégiben dr. Varga Gábortól vette át a vezet?i stafétát jelképez? Rotary-kalapácsot Székely László.

Az új elnök azzal kezdte lapunknak adott nyilatkozatát, hogy el?djének köszönhet?en a klub a 2007–2008-as id?szakában gazdag programkínálattal szolgált tagjainak és a városban él?knek, ennek révén pedig jótékony tevékenysége is kiszélesedett.

A mindenkori klubelnöknek kötelessége folytatni a gy?ri rotarysok szokásos nagyrendezvényeinek sorát. Így mától tartják a Móricz Zsigmond-rakparton a fröccsnapokat, amellyel Jedlik Ányos emlékét ápolják és a fröccskínálat bevételét a Kazinczy szépkiejtési verseny támogatására ajánlják. Hagyományaik folytatásaként tervezik még a hajléktalanok megvendégelését, jótékony bál és könny?zenei koncert szervezését. Jöv?re is megrendezik a sportutánpótlás támogatását szolgáló jótékony focigálát, amit idén szerveztek meg el?ször.

A klubéletet pedig a barátság jegyében szeretné er?síteni Székely László.
A székelyvarsági kapcsolat továbbéltetését is céljának tartja az új elnök, aminek keretében nemrégiben székelyföldi gyerekek táborozhattak Gy?r- újbaráton a gy?ri Rotary támogatása révén. Az új elnöknek ez különösen fontos, ugyanis Brassó megyében született, nevelkedett, ma is köt?dik Erdélyhez. 1989 óta él Gy?rben, az ipari parkban m?köd? gépgyártó vállalat vezet?je, résztulajdonosa.

Székely László (balra) dr. Varga Gábortól vette át az elnöki jelképet, a Rotary-kalapácsot.