Projektek 2012-ben

„Tapintható láthatatlan”

Elkészült a Nyugat Dunántúl első vakoknak és gyengén látóknak készített térmakettje Győrben. A projekt a böblingeni és a győri Rotary Klub közös támogatásával jött létre. A bronzból készült letapogatható makett a győri Széchenyi teret és a tér körül elhelyezkedő épületeket ábrázolja. A modellt Kiss Péter grafikus művész a klub tagja készítette. A szobron a feliratok magyarul, németül, angolul valamint vak írással jelennek meg. Természetesen az elkészült Braille vak írást a Vakok és Gyengén látok győri Egyesületének egyik tagja ellenőrizte és kiválónak minősítette.

A makett bronzba öntése a Szabó Öntészeti Kft. műhelyében történt. A makett egy teljesen bronzba burkolt csodaszép alkotássá vált tükrözve művész elképzeléseit, és igazi dísze lesz Győr városának. Szemet gyönyörködtető aprólékosan kidolgozott művészeti alkotás. A szobor alapkövébe a társklubok képviselői elhelyeztek egy időkapszulát is, melybe belekerültek a városok aktuális napilapjai, pénzérmék, klubzászlók, friss klub prospektusok és kettő autómodell (Győrből egy Audi, Sindelfingenből egy Mercedes).

A bronz szobrot a Rotary Klub ünnepélyes keretek között 2012 május 26-án adományozza Győr városának.

A munka fázisait az alábbi képsorozat mutatja meg.

makett2

ntde1