Élet-Tér Alapítvánnyal túráztunk
2009. november 29. vasárnap, 14:23

Tényői túra az esőben - sok fotóval!
Tudósító
2009.11.28. 21:43

Az Élet-Tér Alapítvány 2009. november 28-án rendezte a 7. Tényő-túrát. Reggel 9 órakor a Ménfőcsanaki Katolikus templomtól indult a csapat.

10.30-kor néhányan becsatlakoztak a Győrújbaráti Ifjúsági Tábornál. Az eső miatt nagyon csúszós volt a földút, de hősiesen helytálltak a túrázók.
Tényőn a Dombi Vendégfogadóban volt az ízletes ebéd. A hazaútra szerencsére kisütött a nap. Láttunk sok vaddisznótúrást, sőt, még egy őzet is sikerült megriasztanunk.

Sajnos az erdőben egyre több a szemét. Teherautógumi, italos üvegek, sörösdobozok és műanyag flakonok csúfítják a zöldet. Jó lenne, ha jobban vigyáznánk a természetre. Az alapítvány elhatározta, hogy a következő túráján megpróbálja összegyűjteni a szétszórt szemetet. Az esős idő miatt csak kevesen voltunk, de így is jól éreztük magunkat.