Nyolcan nyertek a Rotary Club pályázatán

Nyolcan nyertek a Rotary Club pályázatán

kisalfold.hu
2009.05.13. 16:00

Győr - A Rotary Club Győr Alapítvány a Hotel Konferenciában tartott ünnepségen adta át idei pályázata nyerteseinek a támogatásokat kedd este. Kosár Dezső kuratóriumi elnök a Kisalföldnek elmondta, hogy téli jótékonysági báljuk egymillió forintos bevételét további 200 ezer forinttal egészítették ki.

A 22 induló közül a következő nyolcnak ítéltek oda pénzt: Méhecske Alapítvány (Győr; evezős oktatási program sérült gyermekek részére; támogatás: 200 ezer forint), Gézengúz Alapítvány (Győr; a tanulási zavar korai felismerése, a képességkultúra feltárása, a fejlesztési terv kijelölése az iskolakezdő gyermekeknél; 150 ezer), Teleház, Sport, Szabadidő és Ifjúsági Egyesület (Győr; hagyományőrző programok szervezése gyermekeknek; 150 ezer), Szalókai Református Gyülekezet (Ukrajna; hozzájárulás a helyi református templom helyreállítási költségeihez; 150 ezer), Rábaközi Népművészeti Műhely Egyesület (Csorna; hozzájárulás a Pántlika néptáncegyüttes jubileumi ünnepségének szervezési költségeihez; 150 ezer), Élet-Tér Alapítvány (Győr; magyarnóta- és népdaléneklés ötven órán keresztül a Bezerédj-kastélyban; 150 ezer), Fogyatékossággal Élők Átmeneti és Napközi Otthona (Győr; szövőszék vásárlása, hagyományőrző tábor szervezése; 100 ezer), Pajtaműhely Hagyományőrző Közművelődési Alapítvány (Rábakecöl; műhelymunkák, hagyományőrző tevékenység támogatása; 150 ezer).

A Rotary Club 1,2 millió forinttal támogatja a nyertesek céljait. Fotó: Bertleff

Kosár Dezső az alapítvány más karitatív tevékenységéről is beszámolt. A múlt héten jártak Erdélyben, Böjte Csaba árvaházában, és három tonna száraztésztát, 500 kiló babot, valamint csokoládét, édességet vittek a gyerekeknek. A most hétvégi jótékonysági focigála bevételéből a győri tűzoltók vásárolhatnak majd életmentő készüléket. A nyári fröccsnapokon befolyó pénzből a Kazinczy szép magyar beszéd verseny megrendezését segítik.