Vuity Tvrtko a győri Rotary Clubban
2001. október 29. hétfő, 01:00

TV2 munkatársa, Vuity Tvrtko lesz 2001. október 30-án, kedden a győri Rotary Club vendége.

Az ismert tévés újságíró 19.30 órától a Széchenyi István Főiskola D-1-es nagyelőadó termében "Újabb pokoli történetek" címmel tart előadást, majd dedikálja legújabb könyvét. A belépés díjtalan.

Vuity Tvrtko egyébként bármilyen meglepô is egy abszolút magyar srác. Balogh Szilárd néven látta meg a napvilágot Pécsett, és ez pécsi körökben köztudott dolog. Amikor a délszláv helyzet kaotikussá vált, és ő gyakorta életét kockáztatva tudósított az eseményekről, akkor kezdte el használni a helyzethez jobban illő, és főként jobban csengő művésznevet; a Tvrtkot, melyet azóta az egész ország megtanult kimondani, és talán a legismertebb délszláv név ez ma már hazánkban.

Ez természetesen megbocsájtható az ismert tévés újságírónak, aki pokoli történeteivel most nemcsak a televizió nézőit szórakoztatja.