Varga Rita cserediákunk levele Mexikóból
2009. január 07. szerda, 16:27

Boldog Ujevet!

hat az az igazsag hogy most attmenetileg egy csaladnal vagyok es az ossze cuccom a borondben van. meg mindig nem talaltam meg a cd-t amin a kepek vannak de igyekszem. addig is irok!
szoval:
Kedves egybegyultek! Varga Rita vagyok aki hala a rotarynak kijuthattam mexikoba. mar az 5ik honapomat kezdem meg es naprol napra jobban erzem maga, egyre tobb baratom van. elso honap nekem eleg nehez volt de szerencsere a suli is elkezdodott, csaladom is angyon kedves volt meg egyre jobban ossze ismerkedtem a cserediakokkal es a mexikoiakkal. Tehuacanban lakok ami kisebb mint gyor de igy kevesbe veszelyes es barhova ellehet jutni ket labon. 12-en vagyunka varosba cserediakok. van itt nemet, taiwan,brazil, korea,kanada, dania, usa es en. ugy jottem ide hogy szinte semmit nem tudtam spanyolul de most mar a nagyjat megertem hogy mit beszelgetnek es en is tudok beszelgetni spanyolul es angolul. hala eslo csaladomnak eljuthattam acapulcoba osszel, a szilvesztert pedig veracruz tengerpartjan unnepeltem. az itteni rotary klub is eleg sokszor szervez distrikt talalkozokat meg utazasokat. voltunk mar mexikovaros mellett levo piramisoknal, Teotihuacanban. most eppen csalad csere van es meg nem jutottam el a masodik csaladomhoz mert a nagypapa meghalt szoval meg varnom kell egy kicsit. most az egyik nemet baratnom hazaban lakok 3-4napja de nagyon kedves csaladja igy  nem problema. a mexikoi emberek nagyon nyitottak es konnyen baratkoznak. elso talakozasnal mindenkit lecsokolnak meg olelgetnek. elosszor furi volt de most mar teljessen termeszetes. meg persze a mexikoi konyha is nagyon jo ez a plusz 5kg is mutatja amit felszedtem.:D most meg mindig teli szunet van ami majdnem 1 honapig tart szoval mindenfele faradalmakat kitudok pihenni. februarban lesz a ruta maya(hosszu tura) ami ket hetes lesz es rengeteg helyre elfogunk utazni. szoval nagyon nagyon jo lesz. szeretnem megkoszonni a rotary klubbomnak es persze a szuleimnek hogy eljuthattam ide mert ez egy eletre szolo elmeny! sok siekert a kovetkezo generacionak es remelem nagyon jo ujevuk lesz a jelenlevoknek!
Varga Rita

ui: remelem ennyi eleg es megfelel :) a kepeket meg holnapra biztos elokerulnek szoval majd azokat is kuldom