Fröccsünnep idén is lesz Győrben

Fröccsünnep idén is lesz Győrben

Rimányi Zita
2009.08.24. 17:31

A megyeszékhelyen kóstoltak meg először, persze, hogy Győrben ünneplik évente a fröccsöt. Idén már ötödik alkalommal, a helyi rotarysoknak, a Rotary Club Győrnek köszönhetően.

Ezúttal a Bécsi kapu téri Terményáldás rendezvényeihez kapcsolódik a fröccsünnep, a Király utcában a Napoleon-ház előtt állítják fel faházukat a rotarysok a hétvégén, augusztus 28. és 30. között.

Akkor, amikor a Dunakapu téren a legnemesebb hazai nedűket kínáló borosstandok sorakoznak majd, de a szőlő leve pezsgővízzel is remek.
A Rotary Club Győr pénteken 18.30-kor virágfüzért helyez el Jedlik Ányos Széchenyi téri életnagyságú szobrán.

Ő találta fel ugyanis a szikvíz nagyüzemi gyártását. Utána már standjukon mérik a fröccsöt, majd szombaton és vasárnap 9.30-tól 22 óráig. A haszonnal a klub a Kazinczy szépkiejtési versenyt támogatja. A hűsítő borosszóda kortyolgatásához jó hangulatot biztosít a Nyúli dalárda, a Rozmaring kórus és Takács Zsolt harmonikás.

A fröccsnek nincs előre megszabott ára, a szomjas vevő dönti el, mennyi adományt ad egy fröccsért, a régi szódásüvegekért.