Adomány a szigeti nyugdíjasklubnak
2010. október 08. péntek, 09:04

Adomány a szigeti nyugdíjasklubnak

2010.10.07. 17:35

A régi Sziget nagy múltú gyárainak eltűnésével párhuzamosan a régi utcák is eltűnőben vannak.
Hámori Pál szigeti lakos, a Rotary Club Győr tagja, helytörténeti értékű festményt valamint 50 db klasszikus és modern irodalmi műből álló kézikönyvtárt adományozott a klubnak.

Az adományozó célja az volt, hogy másokat is ösztönözzön közösségi célú adományozásra, segítve egy szigeti helytörténeti anyag összegyűjtését a nyugdíjas klub szárnyai alatt, ahol már létezik egy kis régi konyhai főző és étkezési eszközből álló gyűjtemény.

Fotó: Polgár Sándor

A klub tagjai jó hangulatú idős emberek, akik mint az egyik tag mondta az átadási ünnepségen, a klubot második otthonuknak tekintik.

Fotó: Polgár Sándor

A jó közösség, az érdekes közös programok hozzájárulnak a teljes értékű életvitelhez, és ezen keresztül az egészség megőrzéséhez. Ez utóbbi pedig már társadalmi szintű megtakarítást is eredményez!

Fotó: Polgár Sándor

Tudatában kell lennünk annak, hogy csak az egyéni és a közösségi jólét együttesen eredményezheti társadalmi jólétet, a jó társadalmi közérzetet.

A Kereszt utcai utcarészlet Orbán Mihály festő alkotása 1962-ből.