John Kenny Rotary Világelnök és felesége Magyarországra látogatott.
2010. március 27. szombat, 14:11

Mosonmagyaróváron a Rotary világelnöke

tudósító
2010.03.26.

John Kenny Rotary Világelnök és felesége Magyarországra látogatott.

A programjának részeként ma Mosonmagyaróváron az egyetemen találkozott a régió 9 Rotary klubjának képviselőivel és a Rotaractos fiatalokkal. Győr városát az RC Rába, RC Győrújbarát és az RC Győr képviselte.

Kevesen tudják, hogy a mindenkori Rotary Világelnök az ENSZ-ben államfőket megillető szavazati jogokkal rendelkezik.

Mosonmagyaróváron a Rotary világelnöke

Fotók és szöveg: Polgár Sándor

Rotary-világelnök a kórházban

Ötnapos látogatásra érkezett Magyarországra feleségével John Kenny, a Rotary International elnöke. Pénteken Mosonmagyaróváron a Karolina Kórházban a karitatív szervezet helyi klubja összefogásával létrehozott, a régióban egyedülálló fogyatékosok fogorvosi rendelőjét tekintette meg. A világelnök gratulált a helyi klub tevékenységéhez, melyről  dr. Csóka Imre jelenlegi és dr. Budaházy György korábbi elnök számolt be részletesen (felvételünkön). John Kenny ezt követően az egyetemen a Rotaract helyi fiataljaival, majd a nyugat-magyarországi régió klubjainak képviselőivel beszélgetett. Dr. Csóka Imre Paul Harris-díjat vehetett át a világelnöktől és dr. Cseri Miklós magyarországi kormányzótól.

kisalfold.hu