Új elnök régi-új célokkal
2002. június 26. szerda, 11:26

A győri Rotary klub évente választ új elnököt, mostantól Mészáros József vezeti a huszonhat tagú civil szervezet munkáját. A napokban megválasztott – banktanácsadó – elnök tíz éve tagja a klubnak, az alapítást követően hat évig a pénzügyeket igazgatta.

Mészáros József
Az általa irányított évben régi-új célokat szeretne megvalósítani: a régiek között a hagyományos jótékonysági bál megszervezését és a szintén hagyománynak számító cserediákprogram folytatását említette.
Új feladatai között sorolta a Rotary-mozgalom százéves évfordulójára való felkészülést, amely 2005-ben esedékes, s amelyet a győriek várhatóan külön projekttel ünnepelnek majd. Az ingolstadti klubbal kialakított kapcsolat továbbfejlesztése szintén cél, mint ahogy az alakuló győrújbaráti Rotary klub patronálása is.
Végül egy megvalósításra váró álom: Mészáros József Schima Bandi egykori ötvösművész hagyatékának ápolását (akár egy állandó kiállítással) a rotarysok fontos feladatai között említette.