2008. augusztus 01. péntek, 19:48

A szikvíz feltalálójára emlékez? idei fesztiválon Hámori Sándor gy?jteménye révén régi üvegekb?l is kínálják a "borosszódát".

Negyedszer rendez fröccsnapokat a Rotary Club Gy?r. Idén is péntek kora délutántól egész hétvégén át a Széchenyi téren kínálják tagjaik adomány fejében a sz?l? levének pezsg?vízzel elegyített változatát. A megszokottól annyiban térnek el, hogy ezúttal hagyományos szódásüvegben, ötven-száz éves darabokban is árusítják a szódát.

Az ötlet az egyik klubtagtól, Hámori Sándortól származik, aki már régóta gy?jti az ilyen palackokat. Már kimentek úgymond a divatból, mert m?anyag változatuk sokkal könnyebb, de szerinte üvegb?l igazi a szikvíz és jóval esztétikusabb látványt is nyújt, illik az asztalra.

A jótékony gy?jtés bevételét szokás szerint a Kazinczy szépkiejtési verseny támogatására, díjazására ajánlják fel. S?t, az üveghez hasonlóan gravírozott poharakat is készíttetett az idei fröccsnapokra a klub. Ezzel az esemény rangját és remélhet?leg a jótékony célra összegy?l? összeget is növelik.