Melegétel osztásra készül a győri Rotary Klub
2008. augusztus 01. péntek, 12:12

Melegétel osztásra fordítja a győri Rotary Klub idei báljának bevételének egy részét. A Klub elkötelezett a szociális problémák kezelése, az idősek és a hátrányos helyzetűek támogatása iránt. A Rotary Klub tagjai január 25-én, pénteken 13 órakor kezdik az étel osztását meleg teával, kenyérrel, pékáruval a Hajléktalanok Nappali Melegedőjében.

A menü babgulyás lesz, 20 tojásból készül a csipetke, 30 kg hússal. A támogatásokból 150 adag étel készül.

A báli bevételből fennmaradó közel egy millió forinthoz pályázat juthatnak hozzá a rászorulók. Preferáltak az egészségügyi, mentálhigiénés és szociális célú civil szervezetek, érdekképviseleti csoportok. Egy projekt maximális támogatása 200.000 forint lehet- tájékoztatott dr. Varga Gábor,a Rotary Klub elnöke, a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház főigazgató főorvosa.