Aktulis

Rotary Stafta 2020

rzelmekkel, tapasztalatokkal, s j bartsgok megalapozsval ltk t a Rotary stafta programot.

A gy?rjbarti klub kpvisel?i 2020.02.18-n adtk t neknk a staftt. Ez a nap szmunkra ms okbl is emlkezetes volt, mert akkor valstottuk meg mr 17. alkalommal a jtkonysgi ebdosztsunkat. ( Err?l rszletesebben itt olvashatnak.)

A stafta lnyege, hogy annak tadsval a klubok megismerjk egymst, alaktsanak ki kapcsolatokat, bartsgokat, a staftra rt zenettel pedig motivljk a msikat.

A gy?rjbarti klubtl nagyon szp zenetet kaptunk, mi viszont 2020.03.05-n a soproni klub vendgeknt, Dr. Kirly Gza klubtrsunk, bartunk ltal vlasztott Csand Bla vers rszletvel s a hozzf?ztt gondolattal adtuk t azt.

"Kzeledve az alapts 90. s az jraalapts 30. vforduljhoz, az el?ttnk s utnunk jr staftnak ajnljuk figyelmbe az albbi gondolatot:

Tmadj fel jra bennnk, Krisztusunk,

Kinek orszgt szzszor megtagadtk.

s lesz mg nnep, szzezer szebb nnep,

s boldog np, mely nnepelni tud,

Ha veled kzdnk s veled maradunk."

(Csand Bla: Hol vagy Istvn kirly?)

Kantharosz gla-egyttm?kdsi megllapods

2020.03.02-n, htf?n, a Vroshzn dr. Varga Gbor, klubunk vezet?jeknt is alrsval ltta el az Egyttm?kdsi megllapodst, mely meger?sti a vros s krnykn tevkenyked? civil szervezetek akaratt a Kantharosz gla megrendezsr?l s annak ks?bbi folytatsrl.
Az esemny pontos rszleteit, id?pontjt hamarosan egy msik bejegyzsben tesszk kzz.

Tegyen n is egy virtulis stt a 711-es szobban!

115 vvel ezel?tt Paul Harris, Gustavus Loehr, Silvester Schiele, Hiram Shorey a Chicagoban tallhat Unity plet 711-es szobjban sszegy?ltek, hogy kitalljk, hogyan is tudnnak kzsen tenni a trsadalomrt. Ez a tallkoz ks?bb gy vonult be a trtnelembe, mint az els? Rotary klubls.

17.alkalommal rendeztk meg a jtkonysgi melegtel osztsunkat.
Kln ksznet Szab Tibor, Baracskai Mria, Vajda Pter-Pedr pksg tmogatinknak.

Jtkonysgi melegtel oszts

2020.02.18-n tartjuk meg rszorul embertrsaink javra jtkonysgi melegtel osztsunkat.

Az esemny helyszne a Hajlktalan szemlyek nappali elltsa kzpont

( Gy?r, Szarvas u. 26-30.)

Amennyiben n is szeretn tarts lelmiszerrel tmogatni az esemnyt, krjk, hogy 2020.02.17-n 08,00-12,00 kztt

juttassa el neknk adomnyt a kvetkez? cmre:

Era-lak Ingatlaniroda

Gy?r, Mester u. 3.

Ksznjk

Kszn? levelet kaptunk

Mi, Rotarysok, nzetlenl segtjk a rszorul embertrsainkat.

A napokban kaptunk egy kszn? levelet az Anima Mentlhigins Egyeslet vezet?jt?l, melyben a 45 ve m?kd? Szervezetk ksznetet mond a feljk nyjtott anyagi tmogatsunkrt. Tovbbi sok sikert kvnunk nzetlen munkjukhoz.