Jlius 2-n Magyarorszgra ltogatott Ian Riseley, a Rotary Vilgelnke s Felesge Juliet. A Vilgelnk a Szentendrei Skanzenben a magyar Rotary Clubok kpvisel?ivel ft ltetett, a Szegedi Gyermekklinikn a Gift of Life Ajndkozz letet! program keretben megmentett gyermekekkel s orvosaikkal tallkozott.

Szentesen a Magyar Rotary Csaldi Konferencijn megismerkedett az Ifjsgi Klubok s a Rotary Hlgy Klubok programjaival. Ezt kvet?en der Jnos kztrsasgi elnkkel trgyalt.

Ian Riseley az ausztrliai Sandringham Rotary Club tagja, akit kiemelked? trsadalmi szerepvllalsrt a 2017/18-as vre Vilgelnknek vlasztottak. A jtkonysgi kzssg frissen beiktatott vezet?je els? hivatalos tjn haznkba rkezett.

A programsorozat els? llomsa a Szentendrei Skanzen volt, ahol a Rotary kvetkez? vi vilgmret? faltetsi programja elindult. A Vilgelnk az els? ft Mszros Zoltnnal, a Magyarorszgi Rotary most hivatalba lp? Kormnyzjval ltette el. ?ket kvette az 53 magyarorszgi Rotary Klub kpvisel?je, gy a Gy?ri Rotary Club lelkes Csapata is

gyori faultetes

A program lnyege, hogy a vilg 1 milli 200 ezer Rotarystja a kvetkez? egy vben szintn elltet legalbb egy-egy ft. A jv? s jelen tallkozsa jegyben Ian Riseley Vilgelnk s Mszros Zoltn Kormnyz az els? elltetett facsemete rnykban egy id?kapszult helyezett el a magyar Rotary Klubok az utkor szmra rt zeneteivel. Ez egy Rotary Emlkhely alapjt is szolglja, melyet oktberben az jabb 1500 fa elltetsekor fognak felavatni.

Msnap a Szegedi Gyermekklinikn folytatdott a program, ahol a delegci a sajt jelenltben tallkozott egy 25 ve letment? m?tten tesett, most teljesen egszsges fiatalemberrel, karonl? gyermekekkel s csecsem?kkel. ?k mindannyian a Rotary Gift of Life programjnak ksznhetik letket, azzal a 80 fiatalemberrel egytt, akiket az elmlt 20 vben a magyarorszgi Rotary tmogatsa mentett meg. A program lehet?sget nyjt arra, hogy hatron tli gyermekek lett megmentsk, s a m?tt utn teljes letet lhessenek. A Szegedi Gyermekklinika orvosainak felkszltsge s technikai felszereltsge biztostja, hogy azon orszgokbl ahol ez nem ll rendelkezsre az ott szletett gyermekeken letment? m?tteket hajtsanak vgre. Ian Riseley vilgelnk szerint csodlatos az orvosok ltal vgrehajtott munka, s egyben fontos a Rotary klubok szerepe a Gift of Life programban.

gift of life szegedi gyermekklinika

A msodik nap Szentesen folytatdott, ahol a Vros szvben fiatalok sokasga fogadta a Vilgelnki prt. A Megyehza konferenciatermben npes kznsg gy?lt ssze, bemutatkoztak a magyar Rotaract (huszonvesek), InterAct (tizenvesek), EarlyAct (legfiatalabbak Klubja) s az Inner Wheel, a Hlgy partner klubok.

Dlutn Ian Riseley s Mszros Zoltn a Sndor-palotban megbeszlst folytatott der Jnos Kztrsasgi Elnkkel. A megbeszls f? tmja a krnyezetvdelem volt. A Kztrsasgi Elnk a Vilgelnk s a magyarorszgi Kormnyz figyelmbe ajnlotta az j magyarorszgi megoldsok vilgmret? kiterjesztst, illetve propaglst a Rotary vilgszervezetn keresztl. A felek az egyttm?kds kiterjesztsben s folytatsban llapodtak meg.

der jnos kztrsasgi elnkkel trgyals

A megbeszlst kvet?en a kt vezet? az MTVA stdijban l? ads keretben ismertette a Rotary programjait, a magyarorszgi jszolglati tevkenysgt.

A kt napos rendezvnysorozaton tbb mint 600 Rotarysta s partner klub tagja, valamint 14 orszg kpvisel?je vett rszt.

Ian Riseley a ltogats vgn elismerst fejezte ki a Magyarorszgon foly humanitrius munkrt, leny?gzte a kedves fogadtats s az ?t krlvev? fiatalos energia, a szmtalan nemes program. Arra biztatta a jelenlv?ket, hogy tehetsgkhz mrten vltoztassanak a vilgon. ROTARY: MAKING A DIFFERENCE!