2007. január 08. hétfő, 11:54

A Rotary klub báljával kezd?dött ez évben is a báli szezon Gy?rben, szombaton este.

A klub tagjai tizenegyedik alkalommal rendezték meg az estélyt, s mint az megszokott, a bevételt idén is jótékony célra fordítják.

A szokásos köszönt?t követ?en a „cserediák"-programban részt vev?, s a közeljöv?ben egy évig a klub támogatásával külföldön tanuló hat középiskolás diák bemutatkozásával kezd?dött szombaton este a Rotary-bál. A magyar fiatalok elmondták, hol s milyen nyelvterületen szeretnének majd tanulni.

Azt, hogy valójában hová utazhatnak egy évre a klub jóvoltából, februárban tudják meg. Ezt követ?en a program keretében szeptember óta hazánkban tanuló – mexikói, brazil és amerikai – vendégdiákok mutatkoztak be a vendégeknek, magyar nyelven.
A bál hangulatához jó alapot adott a Megatánc helyezettjei, Nagy Tamara és Répás Máté által bemutatott fergeteges szamba, majd a Kisalföld felfedezettjének, Szabó Andrásnak az el?adása. Andris Máté Péter, Koncz Zsuzsa és Benk? László dalait énekelte, s nem csak a hölgyek szemébe csalt könnyeket.

A bál hagyományos része a jótékonysági árverés, ami ez alkalommal sem maradt el. Kis Péter grafikusm?vész rézkarcaira és grafikáira licitálhattak a résztvev?k. Kés?bb a tombola bevétele is hozzájárult a nemes célokra fordítható összeg növeléséhez.
A hagyományoktól ez évben eltérnek a rotarysok, nem határozták meg, mire fordítják a bevételt. A korábbiakkal ellentétben a jöv?ben a támogatásra pályázni lehet, az alapján választják majd ki a legrászorultabbat.

A vendégeknek meglepetésül különlegességgel is szolgáltak a szervez?k: a Dallmayr cég segítségével „A világ legjobb kávé-készít?je" címet nyert Valentino Sergi kávékoktélokat, különlegességeket varázsolt az asztalokra.