2006. március 12. vasárnap, 11:53

A gy?ri Rotary Club meghívására Gy?rbe látogatott Sinka László és Németh András. A szakemberek kötetlen formában, a fehér asztal mellett beszélgettek a kézilabdáról.

Neves vendégei voltak a napokban a gy?ri Rotary Clubnak. Kalmár Ákos elnök meghívására ugyanis Gy?rbe látogatott Sinka László, a Magyar Kézilabda Szövetség f?titkára és Németh András, a n?i válogatott szövetségi kapitánya, aki egyben a Ferencváros szakvezet?je is. Rajtuk kívül Vanyus Attila, az MKSZ alelnöke is megjelent a rendezvényen. A kötetlen beszélgetésen többek között a skandináv országokról, a támogatások mértékér?l, a pszichológiáról, a csapatépítésr?l, a játékvezetésr?l és az egyre gyorsabb játékról is szó esett.
Sinka László elmondta: igyekeznek minél több meghívásnak eleget tenni, hogy ezzel is népszer?sítsék a sportágat. A f?titkár egyébként meglep? példával is szolgált.

„A kézilabdát nemzeti kinccsé nyilvánították Dániában. Kötelezték az állami televíziót arra, hogy vásárolja meg a mérk?zések közvetítési jogát. Az indítványt a parlament tagjai elsöpr? többséggel szavazták meg. A találkozók pedig kiemelked?, nyolcvanszázalékos nézettséget hoztak. A skandináv országokban egyébként hihetetlenül populáris a sport. Velük jó emberi kontaktusban vagyunk. Sajnos  a magyar szurkolók közül kevesen engedhetik meg maguknak, hogy elutazzanak egy-egy nagyobb világeseményre. Legutóbb Svájcban például szinte mindent aranyáron mértek. A támogatásokkal összességében elégedett vagyok."
Egy „örök" témáról, a játékvezetésr?l is beszélgettek a felek. Sinka László szerint a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott és következetes legyen a sípmesterek munkája. Hozzátéve, hogy nincs könny? dolguk az egyre gyorsabb játék miatt.
Németh András egy kérdésre válaszolva arról beszélt, hogy szükség van-e pszichológusra egy csapatnál.

„A válogatottnál és a klubomnál sincs ilyen ember, mert a játékosok nem érezték hasznát.Véleményem szerint ad hoc jelleggel nem m?ködik a dolog. Az edz?nek ismernie kell a tanítványait, kicsit pszichológusnak is kell lennie. Sokat kell beszélgetni velük, kialakítva egy er?s közösséget. Fontos: soha ne érezzék, hogy az edz?jük fél. A játékosaim többségével megtalálom a közös hangot, de azért akadnak kivételek. Van, akivel keményen kell beszélni, hiszen ez van rá jó hatással. Figyelem az edz?kollégáimat is, s?t, a bajnoki meccseken a kispad mögött ülve szintén hasznos információkat gy?jtök."

A Rotary Club legközelebb „kihelyezett" ülést tart a jöv? hét keddi Graboplast-ETO–Dunaferr Magyar Kupa negyeddönt? mérk?zésen.