2005. szeptember 21. szerda, 11:43

A Rotary legf?bb célja a „szolgálat eszméje”. A Rotary új gy?ri elnököt választott: Kalmár Ákost.

A gy?ri rotarysok évek óta sikerrel részt vesznek a nemzetközi diákcsereprogramban, hozzájárulnak a most épül? gy?ri szívcentrumhoz és a jöv?ben segíteni kívánják a sérült gyermeket nevel? családokat is.

A Rotary legf?bb célja a világon mindenütt a „szolgálat eszméje". Ez az eszme egyfajta magatartást jelent, körültekintést és segít?készséget mások törekvéseinek minden megnyilvánulása iránt. Kalmár Ákos, a Rotary új gy?ri elnöke is ezt a vonalat szeretné er?síteni szervez?munkájával. A klub eddig is számíthatott ötleteire, hiszen 12 évvel ezel?tt az alapítók között tette le névjegyét. T?le tudjuk, hogy a Gy?ri Rotary Club tagjai sok más mellett talán arra a legbüszkébbek, hogy az elmúlt években eredményesen vettek részt a nemzetközi diákcsereprogramban. Évente 4–5 gy?ri vagy Gy?r környéki középiskolás diák élhetett azzal a Rotary által biztosított lehet?séggel, hogy egy esztend?t külföldön, f?leg a tengerentúlon eltöltsön.

A visszatér?k kivétel nélkül lelkesen és hálával nyilatkoztak élményeikr?l. Eddig a folyók városából az Egyesült Államokba, Kanadába, Mexikóba, Argentínába, Brazíliába, Ausztráliába, Japánba, illetve Thaiföldre jutottak el. Ezekb?l az országokból érkeznek Gy?rbe a cserediákok, akiknek itt-tartózkodásuk alatt a fogadó családi hátteret és a zsebpénzt a városi Rotary biztosítja. Ebben a programban a klub partnerei azok a gy?ri iskolák, ahol a külföldi diákok egy-egy tanévet tölthetnek.

A civil szervezet emellett a gy?ri szívcentrum építésének munkálataihoz szeretne hozzájárulni és a jöv?ben a sérült gyermekeket nevel? családok mindennapjain is könnyítenének. A báli szezon nyitórendezvénye hagyományosan a Rotary bálja lesz, ám novemberben nagyszabású koncertet szerveznek. A fellép?k neve egyel?re titok, ám a gy?riek meglepetésre számíthatnak. A Gy?ri Nyár keretében szervezett „fröccsnapok" kapcsán befolyt összeggel a rotarysok a Kazinczy-versenyt támogatják.