2015. július 13. hétfő, 14:09

A frccs s a legendk lesz a jv? htvge

Frccs, legendk, jtkonyg s zene ezt knlja idn is a XI. Gy?ri Rotary Frccsnapok a Legendk Napjval kiegszlve jlius 17-19-ig a Szchenyi tren.

Gy?r a frccs vrosa - ezt a cmet szvdjegy-oltalomknt mr korbban bejegyeztette a frccsfesztivl tletadja, dr. Horvth Jzsef. A Rotary Club Gy?r minden vben jtkony cllal rendezi meg a frccsnapokat, s a szervezsbe nhny ve a Gy?ri M?vszeti s Fesztivlkzpont is bekapcsoldott. Fekete Dvid alpolgrmester a programokat ismertet? sajttjkoztatn rmutatott, az vek sorn jlius legnagyobb szabadtri rendezvnye lett a Gy?ri Rotary Frccsnapok a Legendk Napjval kiegszlve. Bszkk vagyunk a vros legendira - hangslyozta, s kiemelte a bencs szerzetest, Jedlik nyos, aki Gy?rt a frccs vrosv tette.

Nmeth Tibor, a Rotary kzelmltban kinevezett elnke felidzte, a szda feltallsa el?tt vzzel s uborkalvel hgtottk a bort. Szerencsre Jedlik feltallta a szdavizet - tette hozz nevetve.

Serf?z?n Tth Andrea, a Gy?ri M?vszeti s Fesztivlkzpont igazgatja elmondta, a htvge tartalmas programknlatban megtalljuk tbbek kztt a Gy?ri Nemzeti Sznhz sznszeinek, stdisainak m?sorait s Nmeth Hajnal Aurra kpz?m?vsz performanszt, mely szintn a legendkrl szl, m mskppen, tbbek kztt a Tndrrzsrl, valamint a Kisfaludy-szoborrl is keringenek rdekes trtnetek". A korbbi vekhez hasonlan idn is lthat lesz Hmori Sndor szdsveg killtsa. A frccsnapok htvgjn ingyenes, tematikus vrosnz? stk is indulnak, a legendk mellett pldul szerelmi trtneteket hallgathatnak az rdekl?d?k.

A koncertek kztt megtalljuk pldul az Apno zenekar, s a Colombre Band fellpst, lesz Boogie Woogie Show Dniel Balzzsal, Rutkai Bori pedig gyermekeknek ad el?.

A Rotary Club fahzaiban rult frccs s zsros kenyr bevtelb?l egy milli forintot a Kazinczy Szp Magyar Beszd Verseny tmogatsra ajnlottak fel a szervez?k.