2004. január 11. vasárnap, 11:42

A rászoruló tehetségekért és a cserediákprogramért állt a bál szombaton a gy?ri Hotel Konferencia dísztermében. A Gy?ri Rotary Club elnöke, Szabó Péter elmondta: több százezer forintra rúg az est bevétele.

A bál megnyitásakor a klubelnök beszámolt arról, hogy a Rotary százezres nagyságrendben támogatta idén és karácsony el?tt az Anya- Csecsem?- és Gyermekotthont, amely a gyermekek személyre szóló megajándékozására fordította a kapott összeget. A klub segítette anyagilag ezenkívül a Kazinczy-napok megrendezését, többek között a kórházat támogató alapítványt és a Gy?ri Tehetséges Fiatalokért Alapítványt. Idén a legf?bb célja az estnek a lapunkban bemutatott Molnár Benedek megsegítése. Mint Szabó Pétert?l megtudtuk: a jótékony céllal a fellép?k – például Németh Ottó gitárm?vész – is azonosultak, s minimális térítést kértek csak a szervez?kt?l.

Az este legszebb sztárvendége kétségkívül Péterke volt. A név ne tévesszen meg senkit: Péterke egy sugárzó kislány, akiért pajtásai összefogtak és cirkuszt rendeztek, valódi világszámokkal. Mindez nem hazugság, csak a kislány azóta harminchárom évvel id?sebb lett, a film pedig – vagyis a „Keménykalap és krumpliorr" – igazi magyar klasszikus. Berkes Gabi – a név megint csak ne tévesszen meg senkit, a hölgy nem azonos a zenész Berkes Gáborral – musicaldalokkal szórakoztatta a közönséget.

Péterke Németországba költözött, ahol elsöpr? sikereket aratott hangjával és tehetségével, Nürnbergben a legnépszer?bb klasszikusokat énekelte, mint például a My Fair Lady, a West side Story és a Cabaret.