2015. július 13. hétfő, 13:49

'Lgy ajndk a vilgnak'

A Rotary Club Gy?r elnke mostantl Nmeth Tibor, aki Fnai Lszlt vltja. Az elnkk a vilg minden klubjban vente cserl?dnek. A 2015-16 Rotary vilgelnk az indiai Ravi Ravidran, akinek mottja: Lgy ajndk a vilgnak.

Az els? rotary klub 1905-ben alakult Chicagban. Ma a vilg 159 orszgban tbb mint 29000 klub m?kdik, 1,2 milli klubtaggal.

- Clunk, hogy a htkznapokban nyjtsunk segtsget. Kitalljuk a legfontosabb clokat, s megkeressk annak a mdjt, miknt gy?jtsk ssze a szksges sszeget, amit teljesen a tmogatsra fordtunk. Termszetesen maguk a klubtagok egynileg is segthetnek. Minden klubtagnak vannak ktelmei, mindenki fizet tagdjat, ennek egy rsze megy a Rotary Magyarorszg s a vilgszervezet cljaira avatott be a rszletekbe Nmeth Tibor.

A magyarorszgi rotary mozgalom egyik legfontosabb programja a Gift of Life, melynek clja, hogy a krnyez? orszgokban l? szvbeteg gyermekeken a szakkpzett magyarorszgi orvosok segtsenek. Mind a m?tti beavatkozsokat, mind a gyerekek kardiolgiai sz?rst nemzetkzi tmogatssal a Rotary Magyarorszg fedezi.

-A civil trsadalom rtelme az kell legyen, hogy amit az egyn megkapott a tehetsgn, a szerencsjn keresztl, azt prblja meg visszafordtani oda, ahol segteni tud vele vli az j elnk

Gy?rben az egyik legjelent?sebb bevteli forrs a Gy?ri Rotary Frccsnapok, amelyet idn tizenegyedik alkalommal rendeznek meg. Ezt dr. Horvth Jzsef alapt elnk tallta ki, a munkban pedig tbb krnykbeli klub is a segtsgkre van. A tiszta bevtel egy rszb?l a Kazinczy szp magyar beszd versenyt tmogatja a Rotary.

-Idn kiemelt clunk a htrnyos helyzet? tehetsges gyerekek tmogatsa, pldul az llami gondozsban l?k segtse. Mi tbbek kztt sztndjat adunk, a tanulk pedig meghatrozott id?nknt eljnnek a klubba s beszmolnak majd arrl, milyen eredmnyeket rt el gri az j elnk. - Emellett fontos a krnyezetnkben m?kd? civil szervezetek tmogatsa is, valamint azok a szocilis projektek, amiket vek ta segtnk.

A klubtagok minden hten tallkoznak, klnbz? tmkban el?adkat hvnak, illetve ?k tartanak el?adsokat, kirndulsokat szerveznek. Tag brki lehet a klubtagok ajnlsval.