2003. május 30. péntek, 11:40

Vidám visongás fogadta péntek délután a gy?ri Anya-, Csecsem? és Gyermekotthon látogatóit. A gy?ri Rotary Klub ifjúsági szervezete tartott számukra örömökkel teli gyermeknapot.

A kis lakók játékos sorverseny zgalmait élték át önfeledten, hogy aztán az események perg?tüzében a következ? pillanatban már rajzaik fölé hajolva hódoljanak a képz?m?vészet örömeinek.
A szokásosnál is élénkebb napot a gy?ri Rotary Klub ifjúsági szervezete, a Rotaract szervezte számukra. A szeniorok jelen lév? soros elnöke, Mészáros József örömmel nyugtázta a nemrég alakult ifjúsági csoport eredményes munkáját. – Máris bizonyították rátermettségüket a fiatalok – adott hangot elégedettségének.

– Épphogy megalakultak, de már internetes honlapjuk is van.
Vargáné Réti Edit intézményvezet? külön értékelte, hogy az ifjak az otthon számára az általános iskolákban, gimnáziumokban gy?jtött ajándékokat nem egy szimpla átadási ünnepségen, hanem játékdélutánon adták át a gyermekeknek. Dicsérte az alapos szervezést: a fiatalok üresjárat nélküli gyermeknapot rendeztek.

Hardi Beáta, a Rotaract ez évre megválasztott elnöke az ifjúságiaknak a Rotary körön belüli teljesen önálló döntési lehet?ségét tartotta kiemelend? értéknek. Az sem elvetend? persze, hogy intézményesített cserekapcsolataik révén a társaság tagjai bejárhatják szinte az egész világot. Aki érdekl?dik munkájuk iránt, minden páratlan pénteken este 7 órától a Mandala teaházban megtalálja ?ket. A legközelebbi, jöv? pénteki programban például este 8 órától az egyik Japánban járt klubtag élménybeszámolóját hallgathatják meg.