Ceredikok soproni kirndulsa - 2012. oktber 30.

A kirnduls clja a rgi egy vrosnak a megismerse volt. Emelett szerettk volna, ha lehet?sg nylik az ismerkedsre a rgin bell lak cseredikok, rotaractosok, cseredkjelltek s fogad testvrek kztt. A kirndulst az ?szi sznetre id?ztettk, hogy programot biztostsunk a cseredikok szmra ebben az id?szakban.

A rgiban 5 klubnl jelenleg 8 hossz utas cseredik tartzkodik. A rotaractosok s a fogadtestvrek bevonsval 15-20 f?s csoportban gondolkodtunk el?zetesen. Mivel a gyerekek egy rsznek a csaldon keresztl mr volt elfoglaltsga ebben az id?szakban, gy 11 dik (2 gy?ri, illetve 1-1 komromi s szombathelyi cseredik, 4 gy?ri rotaractos cseredik jellt, 1-1 gy?rjbarti s szombathelyi fogad testvr, valamint egy komromi osztlytrs) vett rszt a kirndulson.

sopron_utazas_01

A csapat oktber 30-n kedden reggel Gy?rb?l indult a fl 8-as vonattal Sopronba. A soproni llomson Breidenbach Zsolt a soproni Rotaract tagja, els? ves doktorandusz hallgat s Pankotay Fruzsina egyetemi hallgat vrt minket. Zsolt egsz nap ksrte s szval tartotta a csoportot, amelyet kln ksznnk. Fruzsi a soproni (selmeci) egyetemi hagyomnyok lelkes rz?je, kzvett?je, amelyet egyenruhjval is demonstrlt szmunkra. tban els? clpontunkhoz ? beszlt a Nyugat-magyarorszgi Egyetem trtnetr?l, nhny dikhagyomnyrl s arrl, hogy mirt kszn mindenki ezen az egyetemen 'J szerencst!'-tel a szoksos 'J napot!' vagy 'Szia' helyett.

sopron_ligneum_03

Az els? ticlunk az alig egy hnapja, az egyetemi campus kzpontjban megnylt, az erdszettel s faiparral, valamint a krnnyezettel foglalkoz Ligneum interaktv ltogatkzpont volt. Ksznet Gln Kaps Mrtnak s Horvthn Hoszpodr Katalinnak az egyetem munkatrsainak, hogy lehet?v tettk szmunkra, hogy a keddi sznnap ellenre birtokba vehettk a kzpontot. Katalin gyors 'trlatvezetst' kvet?en a fiatalok hamar sztszrdtak a klnbz? ltvnyossgok kztt s aktvan prblgattk a klnbz? ksrleti eszkzket, hangszereket, szmtgpes s a fbl kszlt logikai jtkokat. A helysznen, az egyetem f? profiljhoz igazodan minden a frl szlt az erd?m?velst?l, a fafeldolgozson t a faptszetig, dizjnig s fajtk tervezsig. A msfl ra gyorsan eltelt, de indulni kellett a kvetkez? helysznre, a Perkovtz Hzba.

sopron_pekovatz haz_11

Kln ksznet Perkovtz Tamsnak, Sopron egyik legismertebb loklpatritjnak, az RC Sopron tagjnak, a soproni helyi pnz a Kkfrank elindtjnak, hogy az tteremknt zemel? Perkovtz Hzban fogadott minket, amely egy civil hz is egyben, hiszen a csaldi btorokkal s trgyakkal berendezett emeleti szoba ad otthont az RC Sopron, Rotaract Sopron, a Lions Club Sopron, a Kitaibel Pl Termszettudomnyi Asztaltrsasg s a Soproni Helytrtnszek Barti Kre tallkozinak. Bzom benne, hogy a fiatalok is treztk a hely szellemt. Tams bemutatta szmukra a soproni helyi pnz, a Kkfrank kezdemnyezs indtkait, beszlt az egyes cmleteken lv? Sopronhoz kt?d? szemlyisgekr?l. Tams el?adst kvet?en Jank Ferenc az egyetem adjunktusa beszlt arrl, hogy mirt hvjuk Sopront a legh?sgesebb vrosnak. Az ebdet is ebben az excluzv krnyezetben klthettk el, amelynek vgr?l nem hinyozhatott desszertknt - Sopronban lvn - a friss gesztenyb?l nyomott pr. (Sajnos ez annyira nem fogta megcseredikjainkat.)

sopron_csokigyar_23

csokikstol a csokoldgyrban