Projektek 2012-ben

Tapinthat lthatatlan

Elkszlt a Nyugat Dunntl els? vakoknak s gyengn ltknak ksztett trmakettje Gy?rben. A projekt a bblingeni s a gy?ri Rotary Klub kzs tmogatsval jtt ltre. A bronzbl kszlt letapogathat makett a gy?ri Szchenyi teret s a tr krl elhelyezked? pleteket brzolja. A modellt Kiss Pter grafikus m?vsz a klub tagja ksztette. A szobron a feliratok magyarul, nmetl, angolul valamint vak rssal jelennek meg. Termszetesen az elkszlt Braille vak rst a Vakok s Gyengn ltok gy?ri Egyesletnek egyik tagja ellen?rizte s kivlnak min?stette.

A makett bronzba ntse a Szab ntszeti Kft. m?helyben trtnt. A makett egy teljesen bronzba burkolt csodaszp alkotss vlt tkrzve m?vsz elkpzelseit, s igazi dsze lesz Gy?r vrosnak. Szemet gynyrkdtet? aprlkosan kidolgozott m?vszeti alkots. A szobor alapkvbe a trsklubok kpvisel?i elhelyeztek egy id?kapszult is, melybe belekerltek a vrosok aktulis napilapjai, pnzrmk, klubzszlk, friss klub prospektusok s kett? autmodell (Gy?rb?l egy Audi, Sindelfingenb?l egy Mercedes).

A bronz szobrot a Rotary Klub nneplyes keretek kztt 2012 mjus 26-n adomnyozza Gy?r vrosnak.

A munka fzisait az albbi kpsorozat mutatja meg.

makett2

ntde1