2011. június 29. szerda, 16:25

j elnk a Rotary Club Gy?r ln

Kiss Szimna - Kisalfld Napilap

2011.06.29. 08:08
A Rotary Club Gy?r a 20102011-es vben is szmos jtkonysgi esemnyt szervezett, tmogatst nyjtott a szegnyeknek s a fiataloknak. Az nneplyes vrtkelsen tl tadtk kedden a Rotary elismerseit is. Kosr Dezs?t Igncz Jzsef vltja az elnki poszton.

A keddi nappal lezrult a Rotary Club Gy?r 20102011-es ve, Kosr Dezs? nneplyes keretek kztt adott szmot munkjrl, a szervezet elmlt esztendejr?l.

Az esemnyek kzl kiemelte tbbek kztt a frccsnapokat, a Cesky Krumlovba tett kirndulst, a Gift of Life koncertet, a jtkonysgi blt, a hajlktalanoknak val f?zst, a jtkonysgi borrverst s a fociglt. A Rotary Club Gy?r elismerseinek tadsra a rvid sszefoglal utn kerlt sor.

A szervezet alaptjrl elnevezett Paul Harris-djat idn Szkely Lszlnak tltk, az egykori hres klubtag, Szent-Gyrgyi Albert nevt visel? kitntetst pedig kt m?vsz, Kis Pter s Leb Ferenc vehette t.

Igncz Jzsef tvehette az (j) elnki lncot is. Fot: Bertleff Andrs

Kosr Dezs?t az elnki poszton Igncz Jzsef kveti, aki az nnepsgen tvehette az (j) elnki lncot is. "Nekem nem adatott meg az elnki lnc tvtele, az ugyanis elveszett.

Gondoltunk egy nagyot Igncz Jzseffel, a most hivatalba lp? elnkkel, felkerestk Gy?r egyik ismert aranym?vest s elkszttettk vele az elnki lncot, amelyre felvsettk az egykori elnkk nevt, az els? gy?ri klub 1932-es megalakulstl a mai napig" mondta a lekszn? elnk.

Igncz Jzsef az el?tte ll vr?l gy nyilatkozott: "A legfontosabb a megkezdett programok folytatsa, els?sorban a rszorultaknak, a fiataloknak a tmogatsa. A nehz anyagi helyzetben lv?knek mindenkppen segtennk kell, illetve a fiataloknak is, hogy elrjk cljaikat, hiszen ?k a jv? remnysgei.