2011. március 21. hétfő, 11:53

Karen Del Toro: Magyarorszg megtantott rtkelni a hazmat

Mszely Rka - Kisalfld Napilap
2011.03.17. 09:45
Az egymillis mexiki vrosbl, Morelibl tavaly nyron rkezett haznkba Rotary-cseredikknt Karen Del Toro. A tizennyolc ves lny szkincse mra sok magyar szval b?vlt.
Magyarul ksznt, aztn a beszlgets sorn felvltva hasznljuk a magyart s az angolt. A 18 ves Karen Del Toro tavaly nyron rkezett haznkba Rotary-cseredikknt.

Tavaly nyron jttem Magyarorszgra. Rotary-cseredikknt csak ezt az egy orszgot vlaszthattam kezdi a mexiki lny, aki egy egymillis llekszm kisvrosbl", Morelibl szrmazik. A rajkai Varga csald fogadta be mostanig, innen Gy?rbe kltztt. E htt?l ugyanis a mosonmagyarvri Bolyai-iskola utn a Kazinczy-gimnziumban tanul. A latin-amerikai lny haznkrl csak annyit hallott, amennyit trtnelemrn tanult: hogy egykor az OsztrkMagyar Monarchia rsze volt.

Az tetszik Magyarorszgon, hogy Mexikhoz kpest tisztbbak az utck. Haznkban nem ilyen jl szervezett a szemtszllts, Morelinak van egy nagyon szp tava, ami hihetetlenl szennyezett. Az eurpaiak sokkal jobban figyelnek a termszetre, a krnyezetkre llaptja meg Karen, aki a gimnzium utn a krnyezetvdelem tern szeretn tanulmnyait tovbb folytatni.

Mexiki cseredik: Karen Del Toro (kzpen balrl) bolyais osztlytrsaival, Rebekval, Krisztinval s Biankval.

A Bolyai-iskola tizenegyedik osztlyosai kz kerlt fl vre a mexiki lny.

PowerPoint-bemutatt tartott a vrosrl, iskolrl, ahonnan rkezett, a bartairl. Karen nagyon kedves, figyel az emberekre meslik az osztlytrsak, Bartalos Rebeka, Schanzenbacher Krisztina s Szorger Bianka. Volt, amikor gy rtettk meg egymst, hogy aktivitiztnk" vagy rajzokkal kommunikltunk magyarzza Bianka, aki Karen padtrsa lett.

Mg hrom hnapot tltk Magyarorszgon. Itt megtanultam rtkelni a sajt hazmat. Hinyzik s a csaldomtl sem tltttem ilyen sok id?t eddig mg tvol. Tudom, hogy Mexikban n?ttem fel, ott tanultam, ott van az otthonom teszi hozz a lny.