2011. február 23. szerda, 12:45

letment? kszlk a jr?rautkban

Tth Gyula
2011.02.23. 08:13

A kt szervezet egyttm?kdsnek jegyben 10, letmentst segt? kszlket adomnyozott a gy?ri Rotary klub a megyei rend?r-f?kapitnysgnak.

Az egyszer? berendezsek szksg esetn a jr?rautkban, valamint az ?rztt szllson segtik a rend?rket.

Szmos alkalommal fordul el? a baleseteknl, rend?ri intzkedseknl, vagy valaki egyszer?en rosszul lesz az utcn, hogy a ment?k megrkezsig letment? els?seglyben kellene rszesteni embereket.

Azonban a szakrtelem hinya vagy egy rossz mozdulat akr nagyobb bajt is okozhat. Ennek kikszblst szolglja egy egyszer? berendezs, az letmentst segt? kszlk.

Az autplya-alosztly jr?rei  Samu Zoltn trzszszls s Horvth Tams f?trzs?rmester (a httrben)  mr tvettk a kszlket. Fot: Tth Gyula
Az autplya-alosztly jr?rei Samu Zoltn trzszszls s Horvth Tams f?trzs?rmester (a httrben) mr tvettk a kszlket. Fot: Tth Gyula

A kt szervezet egyttm?kdsnek keretben folytatott egyeztetst kvet?en, ebb?l a kszlkb?l adomnyozott a gy?ri Rotary klub 10-et a megyei rend?r-f?kapitnysgnak. A kszlkeket mr ki is osztottk a vrosi kapitnysgoknak kett?-kett? Gy?rbe, Sopronba s Mosonmagyarvrra, egy-egy Csornra s Kapuvrra , valamint az autplya-alosztly jr?rei s az ?rztt szlls kapott egyet-egyet.

A kszlk hasznlata egyszer?, de, hogy szakszer? is legyen, a hasznlknak tanfolyamon tantjk meg, miknt lehet megfelel? biztonsggal alkalmazni. Amikor pedig "itt az id?", s hasznlni kell az letmentst segt?t, egy elektronika a betpllt testmret fggvnyben irnytja a jr?rt.

Pldul abban, hogy a mellmasszzst megfelel? s ne tlzott er?vel, megfelel? pozciban s temben vgezze.