2010. október 30. szombat, 18:57

VI. Gy?ri Frccsnapok - sok-sok fotval

Tudst
2010.09.27. 08:56
Kpriport s beszmol a VI. Gy?ri Frccsnapokrl.

Az idei Gy?ri Frccs-napokat j, szeptember vgi id?pontban s a szoksos htvgi hrom nap helyett nyolc napos id?tartamban rendezte meg a Rotary Club Gy?r s Gy?r Vrosa a Szchenyi tren. Az id?pont gy kzelt a legends 1844. oktberi fti szret napjhoz, melyen bemutatkozott a "Vilgmindensg els? frccse".  ( Persze mi gy?riek tudjuk, hogy ez vekkel el?tte Gy?rben a Bencs Rendhzban trtnt
meg.).

Az immron VI. Gy?ri Frccs-napok az Amat?r M?vszeti Fesztivllal egytt kerlt megrendezsre. A kt rendezvny sorozat er?stette egymst, gy az id?nknt mostoha ?szi id?jrs sem tntortotta el a nz?ket s a vendgeket.

A rendezvny idei klnlegessge, hogy nem ms esemnyhez kapcsoldan kerlt megszervezsre, mivel a vros italnak nnephez nll rendezvny illik.

VI. Gy?ri Frccsnapok - fotk: Polgr Sndor.

A megnyit nnepsg a Gy?ri Rotary Club szkhelyn, a Hotel Konferencia szll fldszinti nagytermben volt. Ezutn a jelenlv?k tvonultak a Szchenyi trre, ahol megkoszorztk a szda ipari feltalljnak, vrosunk bencs tanrnak, Jedlik nyosnak a szobrt.

Ezutn kinylt a frccspavilon, kezdett vette a jtkonysgi cl frccskimrs.

A pavilon melletti sznpadon fellp? zenekarok, szlistk, tncosok, valamint amat?r sznjtszk tettk a rendezvnyt  hangulatosabb. Az egyik f? ltvnyossg a Somli Borlovagok avatsa volt.

A vizsgn egy j frccst kellett ksztenie a 3 jelltnek, Hmori Plnak, Fnai Lszlnak s Szalai Gbornak.

Az jonnan felavatott lovagok ktelessge ezutn, hogy a somli s a magyar borokat npszer?stsk szerte a vilgon.

A rendezvny bevtelt a klub a magyar kultra tmogatsra ajnlotta fel, a Kazinczy Szp Magyar Beszd szpkiejtsi verseny, valamint a Rotary Irodalmi Dj kerl tmogatsra.

A kivl min?sg? Somli Juhfark s Olaszrizling Szab Gyula somli bortermel? pincjb?l rkezett a Somli Bor- s Plinkalovagok tmogatsval Vgh Gusztv borlovag szervezsben.

Bzunk benne, hogy  - taln nem is olyan sokra - a gy?ri tavaszi - nyri fesztivlokat ?sszel egy nll frccs fesztivl zrhatja, megfelel? mret? frccsstorban, a magyar kultrban gykeredz? m?sorokkal, telekkel s (frccs) italokkal.