2010. október 30. szombat, 18:51

Frccs Napok Gy?rben

kisalfold.hu
2010.09.21.
Gasztronmiai klnlegessgek s kulturlis nyencsgek vrnak azokra, akik elltogatnak a VI. Frccs Napokra s az I. Amat?r M?vszeti Fesztivlra szeptember vgn.

A legenda szerint Jedlik nyos a Fti Szret alkalmbl mutatta be a spriccer"-t az ltala ksztett szdbl az nnepl? vendgkoszornak. Valjban Gy?rben, a Bencs rendhzban kstoltk meg el?szr ezt a kivl italt.

A Fti Szret trtnett Hegeds Gza rta meg a "Szz rejtly a magyar irodalomban cm? knyvben, a Vilgmindensg els? frccse cmmel. Eszerint a frccs keresztapja Vrsmarty Mihly volt, aki a spriccert tl nmetesnek tallta.

A VI. Gy?ri Frccs Napok rszletes programja >>

Azta a frccs megindult hdt tjra, kultuszital lett, a gy?ri szda pedig Hungarikum! Ahogy az elfogult frccsiv mondja: A frccs szda nlkl csak j bor!

Kstolgassuk teht, s emlkezznk nagyjainkra, akik szintn kedveltk ezt a kivl szomjolt italt: Krdyra, Tersnszky-Jzsi Jen?re, Mrai Sndorra, a szervez?-vendgltkkal a Gy?ri Rotary Clubbal, akik a bevtelt a Kazinczy Ferenc Gimnzium Szp Magyar Beszd verseny, valamint a Rotary Irodalmi Dj tmogatsra ajnljk fel.

A tbb ves hagyomnyokkal rendelkez? Gy?ri Frccsnapok kapcsold rendezvnyeknt az ?szi kulturlis vad jszer? kezdemnyezse az Amat?r M?vszeti Fesztivl. A Frccs-napok fellp?i mellett ifj, kzp- s szpkor tehetsgek, amat?r m?vszek, egyttesek, szlistk kapnak lehet?sget a bemutatkozsra a Szchenyi tren.