2008. december 16. kedd, 13:35

Mindszentpuszta - A gy?ri Rotary Club ifjúsági tagozata, a Rotaract Club hétf?n szobakerékpárral lepte meg a mindszentpusztai autistaotthon lakóit.

A fiatalok a Kisalföldnek a helyszínen elmondták, nem holmi kósza ötlett?l vezérelten esett a választásuk a szobakerékpárra: el?zetesen beszéltek az otthon vezet?jével, dr. Zakár Andrásnéval, ? tolmácsolta a lakók szüleinek kérését, hogy a megfelel? fizikai kondíció megtartását, fejlesztését segít? eszközre lenne most a legnagyobb szükség.
Látogatásuk igazi eseményt jelentett a lakóknak, hiszen jelent?sen túlment az egyszer? átadás-átvételi procedúrán. Az izgalmakat ügyesen fokozták a magukkal vitt mézes sütemények közös díszítésével. Amíg Karli Zsófia, Ráskai Dóra és Hutyán Gergely a lakókkal süteményeket készítette, Hutyán Péter titkár és Heim Balázs a folyosón összeszerelte a mágnesfékes, digitális kijelz?vel ellátott sporteszközt.
Dr. Zakár Andrásné tavaly április óta vezeti az otthont. Elmondta, munkájában sokat kamatoztathatja korábbi, az államigazgatásban szerzett tapasztalatait, de újabb, szakirányú tanulmányokba is belefogott.
Sokrét? elfoglaltságát jelzi, hogy a ház költségvetésének mindössze egyötödét adja az állami normatíva. Minden anyagi és nem anyagi természet? segítség, felajánlás jól jön tehát a kiegyensúlyozott m?ködéshez.