2009. december 28. hétfő, 16:59

Killts a Petz krhzban

Tudst
2009.12.19. 18:17

A szkelyvarsgi m?vsztelep alkotinak a killtsa lthat februr 13-ig a Petz Aladr Megyei Oktat Krhz Zrnyi utcai Ht Szabad M?vszet Szentlye Galrijban.

A nyr folyamn 6 fiatal m?vsz a Gy?ri Rotary Klub s magnszemlyek nagylelk? tmogatsval Szkelyvarsgon jrt. A npi hagyomnyok s motvumok felhasznlsval a helysznen kszlt alkotsaikat elhoztk Gy?rbe, bemutatni az rdekl?d?knek. Fnykpeikb?l, vegszobraikbl, textilkpeikb?l s mves fafaragsaikbl megelevenedik a sokszn? Erdly. A megnyitn el?adtk Kdr Kata balladjt Nmeth Hajnal Aurra rendezsben.

A killtst s az alkotsokat dr Lanczendorfer Zsuzsanna nprajzkutat mutatta be. Dr Varga Gbor krhzigazgat megksznte a gynyr? el?adst, virgcsokrokkal jutalmazta a szerepl?ket. A fiatal alkotk: Nmeth Hajnal Aurra vegm?vsz, Krausz Gbor sznsz, Margitay Klra sznsz s fots, Budai Zsolt vegm?vsz s fots, Kovcs Dorottya textilm?vsz, Imeli Soma fafarag.

A Gy?ri Rotary Klub a szkelyvarsgi Jzsef Attila ltalnos iskolnak kt ve fnymsolt ajndkozott. Tavaly a 10 legjobb tanult jutalombl elhozta egy htre Gy?rbe. Jv? nyron ezt folytatni kvnjk. Azonban most vinnnek is gyerekeket Varsgra. A szlls helyi csaldoknl lesz. A janur 9-i jtkonysgi Rotary bl bevtelnek egy rszt erre sznjk.

Killts a Petz krhzban - Fot: Polgr Sndor, olvas-tudst