A nemzetkzi Rotary mozgalom egyik legnpszer?bb programja, amely azon tl, hogy szmos kzpiskols kor gyermek szmra teszi lehetov a jellemz?en tengeren tli tanulst, nagy mrtkben hozzjrul a kiutaz dikok szemlyisgnek fejl?dshez, idegen kultrk, szoksok megismershez s elfogadshoz. Emellett a dikcsere programban rszt vev? fogad csaldok szmra is kivl lehet?sg addik a fogadott gyermeken keresztl egy ms orszg szoksainak, hagyomnyainak megismersre, hossz tv bartsgok ktsre.
A nemzetkzi cseredik mozgalom 1927-ben indult el a Rotary Club of Nice, Franciaorszg akcijval. 1939-ben kiterjedt Ifjsgi csert hoztak ltre Kalifornia s Latin-Amerika kztt. Azta a programot kiterjesztettk az egsz vilgra. Az utbbi vekben tbb mint 7000 fiatal vett rszt vente a Rotary Clubok s a disztriktek ltal tmogatott csereprogramokban.
A cseredik programok leggyakrabban egy ves idoszakra szervezodnek, azonban egyes Rotary klubok rvidebb idoszakra 2 - 4 ht) szl programokat is meghirdetnek.

Hol kaphat rszletesebb tjkoztats a Rotary nemzetkzi cseredik programjrl?
Az albbi szemlyeknl:

Ltogassa meg a www.rotary.hu honlapot, ahol az Ifjsgi csereprogram menben nagyon sok hasznos informcit megtudhat a Rotary egyik legismertebb s legsikeresebben m?kd? tevkenysgr?l, a CSEREDIK PROGRAM-rl. Ugyanonnt letltheti a jelentkezsi dokumentumokat is.

OLdalunkrl letlthet? a cseredikprogram bemutatja itt.

Az albbi bemutat els?sorban a leend? cseredikokat szltja meg, de szleik szmra is tanulsgos s elgondolkodtat. Letlts itt.

Amennyiben szeretne rszt venni a Rotary nemzetkzi cseredik programjban, krjk tltse le a www.rotary.hu honlaprll a szksges adatlapot s azt kitltve juttassa el ifjsgi felel?seinkneknek.