2009. szeptember 11. péntek, 10:39

Jessica rotarys cseredikknt ismerkedik a magyaros vendgszeretettel

Mszely Rka
2009.09.08. 09:00

Mosonmagyarvr - Magyarul tanul az amerikai rotarys cseredik, Jessica Pulsipher, aki a befogad mosonmagyarvri Bolyai-iskolban mr az els? hten bartokat szerzett.

Az el?ad-m?vszetek irnt rdekl?dik az az amerikai lny, Jessica Pulsipher, aki a Rotary Club jvoltbl cseredikknt Mosonmagyarvron tlt egy vet. A Colorado llambeli Delta nev? kisvrosbl szrmaz tizenht ves dik mr elkezdte tanulmnyait tizenkettedik osztlyosknt a befogad mosonmagyarvri Bolyai-iskolban.

– Magyarul mg csak nagyon kevs szt tudok, nhny tel nevt, a ksznsi formkat ismerem, de az osztlytrsaim segt?kszek, elfogadak – magyarzza a mosolygs Jessica, aki most jr el?szr az USA hatrain tl. Mint elmondta, nagyon tetszik neki Magyarorszg, igaz, eddig csak Budapesten s Gy?rben jrt. Annak ellenre, hogy csak most ismerkedik a magyar nyelvvel, mr szerzett nhny bartot. Karcub gnes angoltanr rjn Jessica s az osztlytrsak bemutatkoztak egymsnak, az amerikai lny tovbb egy projektoros vettssel kszl vrosrl. Jessict Magyarorszgon az el?ad-m?vszetek rejtelmei rdeklik leginkbb, nagy szenvedlye a zene s a tnc. Hat ve zongorzik, emellett fuvolista, az iskolai nekkar tagja volt otthon, szereti a sznjtsz krt, nll koreogrfikat is ksztett mr. Mr vers- s novella-, s?t, mg regnyrssal is prblkozik. Nagy lma, hogy bekerlhessen a New York-i F?iskola tnc- s zenetagozatra.

Jessica (kzpen) osztlytrsaival, Keszei Martinval, Vincze Vanesszval, Wieger Evelinnel s Patai Petrval.

– Ha ez alatt az egy v alatt nem is tanulok meg folykonyan magyarul, remlem, majd tudok kommuniklni – szgezte le Jessica, aki a rajkai Vargk otthonban vendgeskedik. A csald tizennyolc ves, Nra nev? lnya ugyancsak rotarys cseredikknt Brazliban kezdte meg a tanvet. lmnyeir?l a norabrasil.blogspot.com cmen szmol be.

– Nrival skypon keresztl tartjuk a kapcsolatot, Jessica is interneten beszl a csaldjval. Mindkt lny jl rzi magt a fogadott csaldjban. Mi sztr s a Google fordt ltal rtekeznk az amerikai lnnyal, aki egybknt nagyon jl feltallja magt nlunk – tette hozz a vendglt desanya, Vargn Kiss Katalin