2009. május 14. csütörtök, 12:42

Nyolcan nyertek a Rotary Club plyzatn

kisalfold.hu
2009.05.13. 16:00

Gy?r - A Rotary Club Gy?r Alaptvny a Hotel Konferenciban tartott nnepsgen adta t idei plyzata nyerteseinek a tmogatsokat kedd este. Kosr Dezs? kuratriumi elnk a Kisalfldnek elmondta, hogy tli jtkonysgi bljuk egymilli forintos bevtelt tovbbi 200 ezer forinttal egsztettk ki.

A 22 indul kzl a kvetkez? nyolcnak tltek oda pnzt: Mhecske Alaptvny (Gy?r; evez?s oktatsi program srlt gyermekek rszre; tmogats: 200 ezer forint), Gzengz Alaptvny (Gy?r; a tanulsi zavar korai felismerse, a kpessgkultra feltrsa, a fejlesztsi terv kijellse az iskolakezd? gyermekeknl; 150 ezer), Telehz, Sport, Szabadid? s Ifjsgi Egyeslet (Gy?r; hagyomny?rz? programok szervezse gyermekeknek; 150 ezer), Szalkai Reformtus Gylekezet (Ukrajna; hozzjruls a helyi reformtus templom helyrelltsi kltsgeihez; 150 ezer), Rbakzi Npm?vszeti M?hely Egyeslet (Csorna; hozzjruls a Pntlika nptncegyttes jubileumi nnepsgnek szervezsi kltsgeihez; 150 ezer), let-Tr Alaptvny (Gy?r; magyarnta- s npdalnekls tven rn keresztl a Bezerdj-kastlyban; 150 ezer), Fogyatkossggal l?k tmeneti s Napkzi Otthona (Gy?r; szv?szk vsrlsa, hagyomny?rz? tbor szervezse; 100 ezer), Pajtam?hely Hagyomny?rz? Kzm?vel?dsi Alaptvny (Rbakecl; m?helymunkk, hagyomny?rz? tevkenysg tmogatsa; 150 ezer).

A Rotary Club 1,2 milli forinttal tmogatja a nyertesek cljait. Fot: Bertleff

Kosr Dezs? az alaptvny ms karitatv tevkenysgr?l is beszmolt. A mlt hten jrtak Erdlyben, Bjte Csaba rvahzban, s hrom tonna szraztsztt, 500 kil babot, valamint csokoldt, dessget vittek a gyerekeknek. A most htvgi jtkonysgi focigla bevtelb?l a gy?ri t?zoltk vsrolhatnak majd letment? kszlket. A nyri frccsnapokon befoly pnzb?l a Kazinczy szp magyar beszd verseny megrendezst segtik.